22. februar 2025

Seiers- og pensjonsfest

I foreningas historie har det vært mange kamper, og en fersk pensjonist har hatt en finger med i spillet på flere av dem. Fredag 1. mars arrangerte foreninga seiers- og pensjonistfest på Bruket i Schweigaardsgate, Oslo.

I sommer fikk klubben på Orona tariffavtale, dette måtte markeres med fest og med påfølgende taler. Blant talerne sto klubbleder på Orona, Kristoffer Syvertsen. Han takket hele foreninga for den støtten de hadde fått under den to måneder lange streiken for tariffavtale på Orona.

Foreninga hedret også mangeårig tillitsvalgt i foreninga Terje Skog som nå forsøker seg som pensjonist. Selv om han ikke er så glad i oppmerksomhet rundt egen person, så takket han foreningen og alle festdeltagerne for en fin fest og for hyggelige rosende ord. Som gave fra foreningen fikk han kiteutstyr, og vi ønsker den spreke pensjonisten lykke til med den nye hobbyen. Vi håper han fortsatt blir å treffe i foreningssammenheng i tiden fremover.

Både Oronaklubben og pensjonisten ble hedret med stående applaus fra festdeltagerne.

Under følger bildeserie

Tor-Erik Lundberg
Tor-Erik Lundberg
Lundberg er redaktør i fagbladet Heismontøren.

Siste artikler

NYTT 4O TIMERSKURS

Er du nyvalgt verneombud eller trenger du å friske opp kunnskapen?

KONTAKT VALGKOMITEEN

Innkalling til årsmøte i Heismontørens Fagforening som skal være den 10. april er sendt ut til alle medlemmer. I tiden frem til årsmøte ønsker valgkomiteen forslag til aktuelle kandidater til representanter til styre og andre oppgaver i foreningen.

NYE KVARTSMÅLINGER VED HEISMONTASJE

Redaksjonen var med på et av Statens Arbeidsmiljøinstitutts (STAMI) pilotprosjekt hvor de kartlegger hvor mye kvartsstøv som virvler opp i og rundt i heissjakta i forbindelse med heismontasje.

FRA KOKK, TIL HEIS, TIL PENSJONIST

Siden 2007 har han holdt orden på senteret på Karihaugen. Men nå synes den trivelige sekstiseksåringen at tiden er moden for å nyte livet som pensjonist.
2,493FølgereLik
1,099FølgereFølg
46AbonnenterAbonnér
X