22. februar 2025

Kurs på HBU høsten 2021

Da er høsten i gang med nye kurs og nye muligheter. Verden er ikke helt oppe og går igjen, men de fleste av oss er vaksinert og kan møtes fysisk igjen med noen begrensinger.

Våre begrensninger i høst vil blant annet være å redusere antallet som er på senteret samtidig slik at vi kan holde avstand og ivareta smittevernet til de som kommer på kurs. Det betyr at vi går på begrenset kapasitet, og vi har også prioritert at OPPHEI får gjennomført sin undervisning. Men noen muligheter vil det være for å gå på kurs på HBU. Dette er kursene vi vil kjøre utenom FSE-kurs og opplæring av lærlinger:

Uke 41 Vedlikehold

Uke 44 Kurs i NS-EN 81-20

Uke 47 Digital kurs i NS-EN 81-20 man. 22. –  ons. 24. november for de som ikke har mulighet eller ikke å møte fysisk til kurs i Oslo.

Uke 50 Vedlikehold

Kunne det være av interesse og du er interessert må du avklare med din bedrift om at du kan dra på kurs. Og om du er usikker på om du har hatt kurset fra før kan du kontakte oss, så hjelper vi til med å sjekke om du har hatt kurset fra før eller ikke. Og skulle det ikke passe i året så satser vi på at vi ser dere til neste år, og da regner vi med å være mer tilbake med kurstilbud til alle.

Kontakt: martin@heisutdanning.no

Martin Granseth
Martin Gransethhttp://heisutdanning.no/
Granseth er instruktør på Heisbransjens Utdanningssenter (HBU).

Siste artikler

NYTT 4O TIMERSKURS

Er du nyvalgt verneombud eller trenger du å friske opp kunnskapen?

KONTAKT VALGKOMITEEN

Innkalling til årsmøte i Heismontørens Fagforening som skal være den 10. april er sendt ut til alle medlemmer. I tiden frem til årsmøte ønsker valgkomiteen forslag til aktuelle kandidater til representanter til styre og andre oppgaver i foreningen.

NYE KVARTSMÅLINGER VED HEISMONTASJE

Redaksjonen var med på et av Statens Arbeidsmiljøinstitutts (STAMI) pilotprosjekt hvor de kartlegger hvor mye kvartsstøv som virvler opp i og rundt i heissjakta i forbindelse med heismontasje.

FRA KOKK, TIL HEIS, TIL PENSJONIST

Siden 2007 har han holdt orden på senteret på Karihaugen. Men nå synes den trivelige sekstiseksåringen at tiden er moden for å nyte livet som pensjonist.
2,493FølgereLik
1,099FølgereFølg
46AbonnenterAbonnér
X