29. mars 2025

Lærlingesamling 2021

Foreningas tradisjonsrike lærlingsamlingen ble avholdt fredag den 19. til søndag den 21. november på Thon Hotel Arena i Lillestrøm.

På grunn av pandemien ble fjorårets lærlingesamling avlyst, men i år var det ingenting som satt en stopper for å samle bransjens lærlinger til årets happening. Med et oppmøte på over 80 prosent, så ser dette bra ut for fremtidens engasjement rundt klubb og forening. Kanskje er en eller flere av dem blant morgendagens tillitsvalgte?  

I bresjen for det hele sto foreningas lærlingeansvarlig Erik Tenden. Da godt hjulpet av blant annet David Coron Andersen, Markus Hansen, Hans A. Endresen og organisasjonssekretær Erik Eikedalen som sto for det praktiske rundt konferansen.

Fra premieutdelingen etter Go-Kart-kjøring.

På dagsorden sto tema som føring av opplæringsbok, introduksjon av prøvenemda, faglig utført arbeid, klubbavtaler, overenskomst, arbeidsmiljøloven, historie og fagbeskyttelsen.

Mellom slagene ble det selvsagt satt av plass til «ikke-faglig» innhold som Go-Kart-kjøring ved Harald Huysman i Oslo. Konferansen ble avsluttet med valg av hvem som skal representere lærlingene i styret i Heismontørenes fagforening. Her var det Casper Aalen fra KONE som stakk av med det ærefulle oppdraget.

Siste artikler

Nye parkeringsbestemmelser i Østre Aker vei 24

OBOS har inngått avtale med Onepark om parkering ved våre lokaler i Østre Aker vei. Dette medfører noen mindre endringer for oss som er her fast, og dere som er innom på besøk.

BLIR HMF MED I EN NY STORSTREIK?

I år er det et mellomoppgjør – noe som innebærer at partene (LO-NHO) kun skal forhandle om lønn. Kravene ble overrukket den 14. mars, og den 18. mars ble det brudd i lønnsforhandlingene. Dermed går lønnsoppgjøret til mekling hos Riksmekleren.

NY TARIFFBEDRIFT

Det jobbes stadig med å få flere bedrifter til å ta del i heisoverenskomsten, og den 3. desember i fjor kunne vi gratulere Motum med signert tariffavtale.

FÆRRE OMKOM INNEN BYGG- OG ANLEGG

Det var i 2024 en betydelig nedgang i antall arbeidsskadedødsfall innen bygge- og anleggsbransjen.
2,489FølgereLik
1,103FølgereFølg
47AbonnenterAbonnér
X