19. april 2025

Uravstemningen er i gang

Tarifforhandlingene på overenskomsten for heisfaget ligger nå ute til uravstemning blant foreningens medlemmer. Se hvordan du enkelt kan avgi din stemme.

Etter tre dager med forhandlinger ble det den 11. mai enighet mellom partene som forhandlet på overenskomsten for heisfaget. Partene ble blant annet enige om tiltak for å begrense eksponering av helsefarlig kvartsstøv. Det er nå opp til medlemmene å stemme over om resultatet skal aksepteres eller ikke. Siste frist for å stemme er tirsdag 31. mai.

Les mer om resultatet her!

Du kan enkelt stemme ved å logge deg inn på nettsidene til EL og IT Forbundet. Eller benytt lenken som du har fått på sms fra EL og IT.

Din stemme teller – bruk den!

Siste artikler

ASBEST – FORTSATT EN ÅRSAK TIL KREFT

Nesten 40 år etter at asbest ble forbudt i Norge, finnes det fortsatt betydelige mengder asbestholdige materialer i både private og offentlige bygninger.

KURS I MODERNE HEISER

Da er vi er i gang med årets kurs, og vi håper flest mulig vil melde seg på kurset og delta. Kurset er som tidligere fordelt over fem dager med forskjellige tema, og kanskje med en litt mer sammenhengende rød tråd mellom dagene enn det har vært de siste årene.

INNLEIEFORBUDET BRYTES PÅ STATSBYGGS BYGGEPLASS

Bemanningsbransjen finner stadig nye kreative løsninger for å unngå innleieforbudet. Elektrikerne har kommet over flere tilfeller av dette – nå sist på en byggeplass hvor Statsbygg er byggherre ved det nye Livsvitenskapsenteret i hovedstaden.

PRISBELØNNET HEIS I BIG BEN

Nå får vedlikeholdspersonell lettere tilgang til toppen av det ikoniske klokketårnet i den engelske hovedstaden som ruver 97,5 meter over bakken.
2,490FølgereLik
1,111FølgereFølg
48AbonnenterAbonnér
X