23. februar 2025

KONE KJØPER STARLIFT

I dag ble det kjent at Kone AS har kjøpt norskeide Starlift AS.

Starlift ble etablert i 2009 og drives som et aksjeselskap med fem aksjonærer på eiersiden. I følge proff.no eier Kjell Roald Skram og Per Kristian Nordnes 42 prosent av aksjene hver. Starlift hadde i 2021 driftsinntekter på 51 459  000 NOK og 45 ansatte.

Kone er et finsk konsern, og er en av verdens største leverandører av heiser og rulletrapper. Kone ble først etablert i Norge i 1968 etter et oppkjøp av Asea Graham. Siden har bedriften vokst seg store og har etter oppkjøp blant annet fusjonert med Fortuna mek. Verksted (1981), Ameco Heis og Erling Storm Heis AS (1994), Melbye Heisservice AS (2014), Ribe Heis AS (2016) og nå Starlift AS (2023).

Siste artikler

NYTT 4O TIMERSKURS

Er du nyvalgt verneombud eller trenger du å friske opp kunnskapen?

KONTAKT VALGKOMITEEN

Innkalling til årsmøte i Heismontørens Fagforening som skal være den 10. april er sendt ut til alle medlemmer. I tiden frem til årsmøte ønsker valgkomiteen forslag til aktuelle kandidater til representanter til styre og andre oppgaver i foreningen.

NYE KVARTSMÅLINGER VED HEISMONTASJE

Redaksjonen var med på et av Statens Arbeidsmiljøinstitutts (STAMI) pilotprosjekt hvor de kartlegger hvor mye kvartsstøv som virvler opp i og rundt i heissjakta i forbindelse med heismontasje.

FRA KOKK, TIL HEIS, TIL PENSJONIST

Siden 2007 har han holdt orden på senteret på Karihaugen. Men nå synes den trivelige sekstiseksåringen at tiden er moden for å nyte livet som pensjonist.
2,492FølgereLik
1,099FølgereFølg
46AbonnenterAbonnér
X