26. mars 2025

RESULTATET FRA URAVSTEMNINGEN ER KLART

Da uravstemningen i tariffoppgjøret på heisoverenskomsten ble avsluttet torsdag den 23. mai var det klart at et stort flertall av medlemmene godkjenner det fremforhandlede forslaget.

Når stemmene var «telt opp» viste resultatet 82,93 prosent for forslaget og 11,99 prosent hadde stemte nei til det fremforhandlede forslaget. 5,08 prosent stemte blankt.

Som vanlig var det høy deltagelse i uravstemningen i forbindelse med tariffoppgjøret på heisoverenskomsten, hvor over 82 prosent hadde avgitt stemme.

Den høye svarprosenten viser nok en gang et stort engasjement blant medlemmene i Heismontørens fagforening.

Se resultatet fra tarifforhandlingene her.

Siste artikler

BLIR HMF MED I EN NY STORSTREIK?

I år er det et mellomoppgjør – noe som innebærer at partene (LO-NHO) kun skal forhandle om lønn. Kravene ble overrukket den 14. mars, og den 18. mars ble det brudd i lønnsforhandlingene. Dermed går lønnsoppgjøret til mekling hos Riksmekleren.

NY TARIFFBEDRIFT

Det jobbes stadig med å få flere bedrifter til å ta del i heisoverenskomsten, og den 3. desember i fjor kunne vi gratulere Motum med signert tariffavtale.

FÆRRE OMKOM INNEN BYGG- OG ANLEGG

Det var i 2024 en betydelig nedgang i antall arbeidsskadedødsfall innen bygge- og anleggsbransjen.

NYTT 4O TIMERSKURS

Er du nyvalgt verneombud eller trenger du å friske opp kunnskapen?
2,490FølgereLik
1,102FølgereFølg
47AbonnenterAbonnér
X