Med «moderne» heiser, mener vi de heisene vi har satt opp de siste 25 årene. Det vil si heiser som er levert etter NS-EN 81-1 og 2 og 20. Dette er heiser som skal være levert med tilfredsstillende sikkerhet for dagens krav, og alle disse heisene bruker elektroniske/datastyrte styringer for å håndtere drift og sikkerhet av heisene.
Mandag
På mandag er det oppstart av kurset, litt repetisjon av forrige kurs og en runde hvor vi tar for oss sluttkontroll.
Tirsdag
Tirsdag har tema som lesing av skjema, komponentlære og oppbygning av styringer.
Onsdag
Onsdag beveger vi oss inn på «moderne» styringer og hvordan ny teknologi har endret hvordan vi bruker og feilsøker på en styring. Da er det også naturlig å prate om fremmedfabrikat, og «moderne» teknologi som bussystemer og Pessral.
Torsdag
Torsdag forsetter vi med temaet om ukjente produkter. Vi tar for oss ulike scenarier som lager farlige situasjoner for oss og hvordan vi skal sikre oss når jobber med heis.
Fredag
På fredagen er temaene ulykkeshåndtering og sikker bruk av løfteutstyr.
På tirsdag, onsdag og torsdag planlegger vi å bruke halvparten av tiden på praktiske oppgaver. Tirsdagen har en egen seksjon om komponenter, mens onsdag og torsdag kommer til å handle om feilsøking.
PÅMELDING
Vi ønsker deg velkommen til kurs, og har du noen spørsmål er det bare å ta kontakt. Har du ikke meldt deg på enda er det bare å gå til www.heisutdanning.no . Eventuelt kan du ta kontakt med oss på telefon 22 79 35 10 eller e-post post@heisutdanning.no, så vil vi setter deg opp. Husk at det er bedre å sette seg opp på kurs og melde seg av, enn å aldri sette seg opp på kurs – Martins visdomsord # 23.